[Company Logo Image]  Domácí sauny - prodej, instalace, poradenství, zásilková služba    

Home Zpět Doporučujeme Prodej Mapa WEBu Zaměstnání Kontakt Hledání         
Úvod Dřevěná sauna Zděná sauna Inspirace

Home

 

Typ a umístění sauny?

    Naplánování sauny jako části Vašeho bytu nebo domu není obtížné, je ale nutné dodržet základní pravidla pro stavbu sauny. Sauny jsou běžnou součástí bytů a domů v mnoho zemích, zejména ve Finsku a Švédsku. Na začátku si musíme rozmyslet jakou saunu budeme chtít. Můžeme volit mezi klasickou dřevenou saunou nebo obezděnou saunou. Sauny lze i kombinovat, pak může jedna sauna sloužit jako infrasauna, klasická sauna, parní sauna. Obezděnou saunu se hodí obložit dlaždicemi, tak aby dobře zapadla například do koupleny nebo chodby. Vnitřek obezděné sauny je dřevěný. Dřevo je je ideální materiál pro stavbu sauny. Je to materiál o který se nepopálíme i při saunových teplotách nad 100°C. Saunu můžeme umístit téměř kamkoliv (sauna nezvyšuje vlhkost v místnosti kde se nachází), snad jediným omezením je výška stropu min. 190cm. Vhodné místo pro saunu je např. koupelna, chodba, dětský pokoj, sklep ...

Jak silné topidlo použít?

    Naplánovat správný výkon kamen je velice důležité. Výkon kamen nesmí být ani o moc menší ani o moc větší než skutečný potřebný výkon pro danou saunu. Pokud je výkon kamen malý, nelze vytopit saunu na požadovanou teplotu. Na druhou stranu pokud je výkon kamen příliš velký, je nutné ubrat výkon kamen, což má za následek nižší teplotu saunových kamenů. Pak při polévání kamenů vodou se voda díky nízké teplotě nestačí odpařit a stéká na dno kamen, kde jen vaří. Vhodný výkon saunových kamen doporučujeme před zakoupením prodiskutovat s naším technikem.
Pro naplánování je nutné znát rozměry plánované sauny. Kolik čtverečních metrů bude z neizolovaného materiálu (dveře, okna, obklady).
Nejčastější rozměry saun dodávané naší firmou naleznete zde.
 

 

 

 

Home ] Zpět ]

Pošlete e-mail: info@domaci-sauny.com
Copyright © 2004 A-V
Poslední modifikace: 1/2/202
4

Spolupracujeme: A-V produkt, Kup-saunu, PageRank.cz, A-V, EKO KOMFORT SEZNAM