[Company Logo Image]  Domácí sauny - prodej, instalace, poradenství, zásilková služba    

Home Doporučujeme Prodej Mapa WEBu Zaměstnání Kontakt Hledání         

Home

Kvalitní latě z FINSKÉ OLŠE, FINSKÉ OSIKY, TOPOLu a ABACHI na stavbu, saunových lavic, opěrek, podhlavníků, roštů atd.

[Product Image]

                               

 

Vlastnosti:

  • Vnější rozměry (tloušťka x šířka x délka) - 22 x (80 až 90) x (1500 až 3000)
  • Materiál - Finská Olše, Finská Osika, Abachi, Topol
  • Elegantní vzhled - jakost A (žádné pohledové vady, suky a smolníky)
  • Prkna jsou ohoblována a mají zakulacené hrany

 

Typ

Materiál

Cena

 

FINSKÁ OLŠE 21x70 - jakost A

FINSKÁ OLŠE

159 Kč + 21% DPH / 1m

OBJEDNAT

FINSKÁ OSIKA 21x70 - jakost A

FINSKÁ OSIKA

159 Kč + 21% DPH / 1m

OBJEDNAT

FINSKÁ OLŠE 21x90 - jakost A

FINSKÁ OLŠE

169 Kč + 21% DPH / 1m

OBJEDNAT

FINSKÁ OSIKA 21x90 - jakost A

FINSKÁ OSIKA

169 Kč + 21% DPH / 1m

OBJEDNAT

FINSKÁ OLŠE 28x90 - jakost A

FINSKÁ OLŠE

185 Kč + 21% DPH / 1m

OBJEDNAT

TOPOL 22x80 - jakost A/B

TOPOL

108 Kč + 21% DPH / 1m

OBJEDNAT

TOPOL 22x80 - jakost A

TOPOL

130 Kč + 21% DPH / 1m

OBJEDNAT

ABACHI 22x80 - jakost A/B

ABACHI

122 Kč + 21% DPH / 1m

OBJEDNAT

ABACHI 22x80 - jakost A

ABACHI

169 Kč + 21% DPH / 1m

OBJEDNAT

Finská olše

Finská olše má světle hnědou barvu. Jejími vlastnostmi jsou nízká tepelná vodivost a vysoká odolnost vůči vlhkosti. Vzhledem ke své světle hnědé barvě je toto dřevo nejméně náchylné vůči nečistotám. Finská olše je vhodná na stavbu saunových lavic a opěrek (latě), ale také na obložení interiéru sauny (palubky). Je charakteristická svěží dřevitou vůní, tím dodá svěžest každé sauně.

Finská osika

Finská osika má velmi světle žlutou barvu, čímž se podobá exotickému dřevu ABACHI. Jejím charakteristickým rysem je nízká tepelná vodivost. Vzhledem ke své světlé barvě je, stejně jako ABACHI, náchylnější k znečištění. Rovněž jako finská olše je vhodná nejen na stavbu saunových lavic a opěrek (latě), ale i na obložení interiéru sauny (palubky).

Topol

Dřevo topolu má světle šedou barvu a nízkou tepelnou vodivost. Každá lať nebo palubka má trochu jiný odstín, jako např. West Red Cedr. Vůči vlhkosti je topol nejméně odolný, k znečištění je méně náchylný než finská osika nebo ABACHI.

Africká vrba ABACHI

Africká vrba ABACHI je světle žlutá, měkká a bezsukatá dřevina. Má nízkou hustotu a tepelnou vodivost. Používá se zejména na výrobu saunových lavic, opěrek a podlahových roštů.  Vzhledem ke svojí světlé barvě je náchylnější k nečistotám (např. vůči potu), proto vždy používejte v sauně ručník. Lavice z ABACHI je vhodné po několika letech vyměnit, neboť starší dřevo africké vrby v sauně zanechává ne příliš vonné substance. U tohoto dřeva je poměr cena/kvalita menší. Jelikož africká vrba ABACHI roste v tropických deštných pralesech střední Afriky a na Pobřeží Slonoviny, odvíjí se od toho vysoká cena za dopravu a také jejím používáním se bohužel přispívá k ničení deštných pralesů.

 

Co byste měli o dřevě vědět?

Termodřevo

Tepelně upravené dřevo, tzv. termodřevo (thermowood), pro sauny nedoporučujeme a běžně nenabízíme. U termodřeva je důležitá teplota při „termizaci“ a druhu použité dřeviny. Pokud dřevo prošlo úpravou teplotami cca 100 °C (má stále stejnou původní barvu, tzn. je světlé) není třeba žádných obav. Tyto teploty jsou v sauně běžné a dřevo si při používání sauny "tepelnou úpravou" projde. Na druhou stranu termodřevo tmavší, upravené teplotami cca 200 °C do saun nedoporučujeme. Je pravda, že má větší odolnost vůči škůdcům, menší objemové změny a větší odolnost vůči vlhkosti, na druhou stranu materiál již nemá ideální pružnost, více se štípe a je křehčí. Zároveň uvolňuje do sauny nepříjemné vonné substance.

Životnost dřeva

Při správném používání a výběru dřeva může být životnost sauny i mnoho desítek let. Je zbytečné hledat nejodolnější dřevinu vůči vlhkosti, škůdcům, napouštět ji chemikálií, tepelně upravovat atd. Pokud budeme saunu pravidelně používat a větrat, bude sloužit bez potíží dlouhou dobu. Naopak pokud v sauně bude zůstávat vlhkost (např. mokré ručníky, vědro s vodou) a bude se používat jen zřídka, zvyšuje se zde riziko napadení plísní a houbou. V tomto případě nepomohou nátěry ani termodřevo. Jestliže preferujete zachovat co nejdéle původní barvu dřeva, můžete dřevo natřít přírodním parafínovým olejem.

 

Home ]

Pošlete e-mail: info@domaci-sauny.com
Copyright © 2004 A-V
Poslední modifikace: 1/2/202
4

Spolupracujeme: A-V produkt, Kup-saunu, PageRank.cz, A-V, EKO KOMFORT SEZNAM